Tüüpmaja projekt

NatHome projektid on Eestis koostatud projektid, mille joonestamiseks kasutame poola tüüpprojektide lahendust. Teeme koostööd firmaga Archon Plus aastast 2005. Valikus on 890 projekti ning kogus täieneb pidevalt.

NatHome eelprojekt koostatakse vastavalt kliendi poolt valitud ehitusmaterjalidele ning maja soojustusastmele. Projektis on võimalik teha mõningaid muudatusi (nt teha suurema vannitoa asemel saun). Muudatused ning täiendused lepitakse kokku enne projektitööde alustamist. Projekteerimine tüüpprojekti põhjal on lihtsam nii kliendile kui arhitektile, kuna maja visioon on olemas ning tuleb tegeleda ainult detailidega (nt muuta katusekallet, mõningaid ruume, ehitusmaterjalide valikut jne). Maja kui selline väga palju ei muutu ning lõpptulemus on teada nii kliendile kui arhitektile. Projekt valmib kiiremini ning arusaamatusi on vähem. Uue projekti koostamine ja kujundamine nullist võib tekitada mitmeid takistusi ning projekteerimine võtab kõvasti rohkem aega.

Enne projektivalikut tuleks tutvuda oma kinnistu projekteerimistingimustega. Igale kinnistule ei saa ehitada maja oma nägemuse järgi. Tuleb arvestada kinnistu asukoha ning suurusega, naabermajadega, Maanteeameti piirangutega jne. Projeteerimistingimusi taotletakse kohalikus omavalitsuses, kes võib arvesse võtta teie soove (rääkige läbi). Mõnikord ei piisa tavalistest projekteerimistingimustest, vaid tuleb teha detailplaneering. See on juba keelulisem asjaajamine ning võtab kindlasti ka rohkem aega. Projekteerimistingimused on igale kinnistule individuaalsed. Detailplaneering võib olla kinnistupõhine või kogu elamurajoonile.

Väljastatud projekteerimistingimustes või detailplaneeringus tuleb järgida kõiki tingimusi, kuid põhilised on: maja kõrgus, ehitusalane pindala ning katusekalle. Siit saab juba alustada oma unistuse maja valikuga ning tellida Eelprojekt - minimaalne projekti maht, millega saate kätte ehitusloa maja ehituseks.